OLOS-Метафора

ВIД КОНСТАНТИНОПОЛЯ ДО СТАМБУЛА. ПОДОРОЖ У ЧАСI
детальнiше

Стамбул є вузловим і пульсуючим місцем світової історії: нарівні з Єрусалимом це місто було ключовим в історії чотирьох імперій: Візантійської, Османської, Латинської і Турецької. Суміш цих прекрасних і сильних культур вплинула на створення самобутнього і характерного міста. Міста, що запам’яталося нашій авантюрній і веселій групі п’ятьма особливостями:

- Місто, в якому блискуче продають
До того ж усі, від кухара до постановника танців. І річ не тільки в тому, що в турків атрофувалася образа як реакція на відмову чи перехід на інший бік вулиці. І не тільки про те, що активний продаж було однозначно придумано турками. Тут ідеться про технічний продаж: постановник танців, щоби продати нам 600-річний хамам Ходжі-паши для свята гарему, показав десятки відео танців в цьому гаремі, показав прогноз дощу на цей день, привів нас до цього приголомшливого стародавнього хамаму, перебудованого під концертну залу, пригостив 32 чашками чаю і кави, тричі запросив мене на побачення, намалював план-схему концерту і показав усі дипломи, починаючи зі змагань на шкільній олімпіаді. І переконав.

- Проблем не буде
Після узбецької фрази «Ми все зробимо!» фраза турків «Проблем не буде» відразу змусила насторожитися. І недарма. Наші вимоги до якості і вимоги турків знаходяться у різних регістрах, і знадобився час для синхронізації. Що порадувало: всі питання вирішуються. Після 18-го повнолітнього нагадування, але вирішуються.

- Туркіш чай
У якийсь момент ми щиро злякалися, що він закінчиться в усій країні. Ми пили його весь час, скрізь і всі. Від одного виду чайного келиха у вигляді турецьких тюльпанів і від запаху міцного чаю ми сідали якомога зручніше, розслаблялись і продовжували говорити, говорити, говорити. І навіть якщо іноді це був ліптон у пакетиках, однаково! Темно-брунатний напій у тендітному тюльпані з насиченим ароматом ідеально лягає в руку – і ми знову весело розмовляємо і нікуди не поспішаємо.

- Нескінченна кількість їжі
Ми не зовсім самі зрозуміли, як це вийшло, але ми їли багато, часто і весь час. Радше, у перервах між густими найсмачнішими трапезами ми кудись повільно ходили і весело грали, поклавши руки на живіт. Звинувачення, шантаж, благання про милість до учасників проєкту мали ефект – на четвертий день і ми трохи зменшили їжі. Але на п’ятий день знову зламалися, і наш уже улюблений Шеф пан Ніджаті почав заповнювати весь простір столів телятиною в дині, мезе, хумусом, сирними тортиками і салатами, сприймаючи порожні тарілки як особисту образу.

І є ще одне дуже цікаве відкриття. Тетяна Троян назвала один із ресторанів нашої поїздки у двох кращих місцях світу, де вона їла: ресторан Pandeli. Це найбільший комплімент. «Є ресторани з витонченістю, мішленівськими збитими пінками, дивними поєднаннями, страждальними чванливими пошуками шефом свого почерку. А ти спробуй приготувати смачну рибу і пюре! Просто дуже смачну рибу і бездоганне пюре без зайвих клопотів… У Pandeli ідеально все: білі прості скатертини, бездоганний смак, ідеальна плитка на стінах, справжня їжа. Саме тут обідали Одрі Гепберн, Мустафа Кемаль Ататюрк, Кетрін Зета-Джонс, Михайло Горбачов і інші великі особистості, їх можна зрозуміти», – сказала Тетяна.

- Ринок
Туреччина – нескінченний ринок, ряди виробів від абсолютного ширвжитку до кераміки міста Ізнік, школи якого існують із візантійського часу і вважаються вершиною керамічної майстерності. Тут можна знайти дивовижні килими, кераміку ручної роботи, найсмачніші солодощі, особливі тканини. Продукція з Туреччини продається по всьому світу, кількість виробленої продукції величезна. А самі ринки історично красиві: Єгипетський, Гранд-Базар, Араста-Базар. Ти йдеш нескінченними лавками, виробляючи смирення на заклики продавців, і знаходиш напрочуд цінні, авторські, справжні речі.

Красу моментів було зафіксовано у фоторепортажі.

Органiзацiйнi моменти
Залишiть заявку на участь

Реєстрацiя на захiд завершена, але ми будемо радi бачити вас на наступному

Заявка успешно отправлена!

мы свяжемся с Вами в ближайшее время!

присоединяйтесь к нам в

заполните необходимые поля