ВІДНОВЛЕННЯ КІОТА

ВІДНОВЛЕННЯ КІОТА 19-ГО СТОЛІТТЯ У ПІВДЕННИХ ХОРАХ СОФІЙСЬКОГО СОБОРУ
детальнiше

Перший проєкт OLOS-Academy спільно з випускниками школи «Лідер. Дорога додому» 2018-2019 років випуску.


У чому значимість цього кіота?

Кіот – особливе прикрашене місце для зберігання знакових ікон.

Раніше в ньому зберігалася чудотворна Куп’ятицька ікона Божої Матері. Вона відрізняється від усіх відомих ікон незвичайною формою і являє собою мідний хрестик розміром 12 × 12 см. Коли знайшли ікону, то образ на ній – у вигляді хреста, що випромінюв яскраве світло поміж деревами, – тричі являвся шестирічній дівчині-пастушці. Кожен раз знахідку намагалися перенести, та зрештою зрозуміли «наміри» Божої Матері і побудували церкву на місці святині (с. Куп’ятичі, Білорусь). Відтоді Благодать Божа прославила святий образ Божої Матері різними чудесами, тож Куп’ятицьку ікону стали називати чудотворною.

У 1240 році орди хана Батия спалили Куп’ятицьку церкву, але чудотворний образ зберігся в попелі неушкодженим. Вдруге чудотворну ікону знайшли наприкінці XV століття.

У 1655 році ікону перевезли до Софійського собору. У 1769 році для ікони встановили спеціальний кіот-балдахін. Крім того, на стіні храму були написані вірші, що розповідали про чудеса, які сталися в Куп’ятичах.

Чудотворна Куп’ятицька ікона разом з іншими святинями була в Софійському соборі у 1930-х роках. Вважається, що в кінці 1930-х років ікону передали до Музейного містечка Лаври. Подальша доля ікони залишається невідомою. Сьогодні про унікальну святиню-енколпіон нагадує тільки цей дерев’яний кіот, який було зроблено для ікони ще в середині XIX століття і який є цінною реліквією і художньою пам’яткою.

Органiзацiйнi моменти
Залишiть заявку на участь

Реєстрацiя на захiд завершена, але ми будемо радi бачити вас на наступному

Заявка успешно отправлена!

мы свяжемся с Вами в ближайшее время!

присоединяйтесь к нам в

заполните необходимые поля