ПАННО ІЗ ЗОБРАЖЕННЯМ АННИ ЯРОСЛАВНИ

СТВОРЕННЯ МОЗАЇЧНОГО ПАННО ІЗ ЗОБРАЖЕННЯМ АННИ ЯРОСЛАВНИ
детальнiше

Проєкт, реалізований спільно з учасниками метафори «París. Місто, що змінює назавжди».

У листопаді 2019 року в рамках проєкту-метафори «Париж. Архетипи в мистецтві» ми відвідали Центр Анни Київської і засноване нею абатство Святого Вікентія в Санлісі – місті, де Анна жила після смерті свого чоловіка, короля Генріха I. Продуктом цієї подорожі став наш спільний з учасниками подарунок заповіднику «Софія Київська» – мозаїка із зображенням Анни Ярославни.

Анна – яскравий приклад Жіночого Лідерства у Середньовіччі. За словами французьких послів, Анна була красивою, розумною і отримала відмінну на той час освіту. Будучи королевою Франції і прабабусею понад 30 французьких королів, вона брала участь у соціальному житті королівства, багато зробила для підвищення рівня культури, заснувала абатство.

Анна привезла у Реймс легендарне Реймське Євангеліє – одну з найдавніших відомих книг Русі, на якій французькі королі прийняли присягу, вперше видану в 2019 році разом із групою наших Магістрантів.

- Образ Анни важливий для всіх українців, оскільки саме завдяки Анні, майже тисячу років по тому, Софійський собор не було зруйновано у важкі для української церкви 1930-ті роки. За легендою, французький письменник Ромен Ролан спеціально прибув у Москву, де зустрівся зі Сталіним і умовив його не чіпати храм хоча би через те, що його побудував батько королеви Франції Ярослав Мудрий.

Дякуємо всім учасникам, що відгукнулися, завдяки яким цей проект став фінансово можливим, компанії «Вітражі Пивоварових», чиїми руками було створено цю мозаїку, а також співробітникам Національного заповідника «Софія Київська» в роботі над створенням образу Анни!

Компанія OLOS-Academy планує такі меценатські проєкти, пов’язані з українською історією. Якщо вам цікаво взяти участь, дайте знати вашому менеджеру.

Органiзацiйнi моменти
Залишiть заявку на участь

Реєстрацiя на захiд завершена, але ми будемо радi бачити вас на наступному

Заявка успешно отправлена!

мы свяжемся с Вами в ближайшее время!

присоединяйтесь к нам в

заполните необходимые поля