КІОТ ТА МОЗАЇКИ ІЗ ЗОБРАЖЕННЯМ ІНГІГЕРДИ ТА ЇЇ ОНУКИ ЕДІГНИ БАВАРСЬКОЇ

СТВОРЕННЯ ДЕРЕВ'ЯНОГО КІОТУ ТА МОЗАЇКИ ІЗ ЗОБРАЖЕННЯМ ІНГІГЕРДИ ТА ЇЇ ОНУКИ ЕДІГНИ БАВАРСЬКОЇ
детальнiше

Проєкт є логічним продовженням створення мозаїки Анни Ярославни.

 

У грудні 2020 року під Львовом був проведений проєкт-метафора для жінок «Жінка. Єднання зі своїм первородством». По закінченню, 43 жінки-учасниці вирішили підтримати створення мозаїчних панно із зображенням матері Анни, дружини Ярослава Мудрого Інгігерди та маловідомої в Україні доньки Анни та покровительки Баварії — блаженної Едігни.

 

П’ятнадцять чоловіків-учнів проєкту OLOS об’єдналися для фінансування унікального вирізьбленого кіоту з інкрустованими мозаїками. Матеріалом слугував старовинний дуб, як і в історичних кіотах 19-го сторіччя на другому поверсі Софії Київської.

 

Інгігерда — велика княгиня київська, шведська принцеса, дочка шведського короля Улофа Шетконунга. Батько Інгігерди був хрестителем Швеції, так само як батько Ярослава Володимир Великий був хрестителем України-Русі. 

 

При хрещенні вона взяла ім’я Ірина, що з грецької перекладається як «мир», «спокій» та  увійшла в історію як мудра миротвориця, яка неодноразово брала участь у перемовах між князями. На її честь було збудовано перший жіночий монастир на Русі - Ірининський. Похована у Києві у Софійському соборі в одному саркофазі з Ярославом.

 

Едігна — блаженна римо-католицької церкви та Української греко-католицької церкви. Дочка короля Франції Генріха І й Анни Ярослав. За однією з версій Едігна мала намір дістатися до Києва, проте дорогою побачила сон, який став для неї розпорядженням: повинна залишитися назавжди там, де почує одночасно крик півня і звук дзвона, поки їхатиме возом. 

 

Пророцтво збулося поблизу с. Пух у Баварії. Едігна оселилася у стовбурі старої липи і прожила в ньому, як черниця в келії, понад тридцять років. Навчала дітей читанню і письму, привчала до християнських цінностей. Проповідниці віри Христової відкрився цілительський дар. Слава про цілительку Едігну ширилася по всій Баварії.

 

Ще при житті Едігни біля липи збудували храм, у якому блаженна була потім похована. 

 

Дата реалізації проєкта: листопад 2021
Майстер кіоту: Олександр Закусило
Майстри мозаїк: Олексій Лобода, Захар Лукаш — студія «Вітражі Пивоварових», м. Суми

Органiзацiйнi моменти
Залишiть заявку на участь

Реєстрацiя на захiд завершена, але ми будемо радi бачити вас на наступному

Заявка успешно отправлена!

мы свяжемся с Вами в ближайшее время!

присоединяйтесь к нам в

заполните необходимые поля