РЕЙМСЬКЄ ЄВАНГЕЛІЄ

ПЕРШЕ ФАКСИМІЛЬНЕ ВИДАННЯ РЕЙМСЬКОГО ЄВАНГЕЛІЯ
детальнiше

Проєкт, реалізований спільно з Магістрантами Школи «Лідер. Дорога додому» 2019-2020 років випуску


В чому значимість цього Євангелія?
Упродовж століть Євангеліє, що зберігалось у Реймсі, мало легендарний зв’язок із Ярославом Мудрим і його дочкою Анною. Видання було прикрашене дорогоцінним камінням, викраденим під час Французької революції.

Тут він зберігався з 1574 року як таємничий східний рукопис, на якому французькі королі присягали на коронації, починаючи від Генріха III аж до Людовика XIV. Петро I був здивований, коли зміг у 1717 році у Реймському соборі прочитати кирилицею стародавню книгу, показану йому.

У 2019 році завдяки дослідженню українських істориків, проведеному за рахунок меценатського внеску, за особливостями правопису літописця вдалося встановити, що рукопис походить із території сучасного Києва.

У ході досліджень по всьому світу було виявлено ще понад 50 майстерних книг, пов’язаних із нащадками Ярослава Мудрого. Це підтверджує їхню сімейну традицію передавати книгу з сімейної бібліотеки як весільний подарунок дітям.

Після реалізованого проекту 150 примірників факсимільної копії з дослідженнями було відправлено в некомерційні установи України, де вони стали доступними для вивчення.

Наявність Реймського Євангелія в Україні нагадує нам, що Україна є невід’ємною частиною історії середньовічної Європи, а Ярослав Мудрий – «зять Європи», що разом із дітьми передав частину культурних традицій Київської Русі, які прижилися на Заході.

Органiзацiйнi моменти
Залишiть заявку на участь

Реєстрацiя на захiд завершена, але ми будемо радi бачити вас на наступному

Заявка успешно отправлена!

мы свяжемся с Вами в ближайшее время!

присоединяйтесь к нам в

заполните необходимые поля